4.2. Stažení souborů z debianích zrcadel

Nejbližší (a tedy pravděpodobně nejrychlejší) zrcadlo naleznete v seznamu zrcadel Debianu.

Budete-li stahovat soubory z debianího zrcadla pomocí FTP, použijte binární mód, ne textový nebo automatický.

4.2.1. Kde se nalézají instalační obrazy?

Instalační obrazy jsou umístěny na každém zrcadle Debianu v adresáři debian/dists/lenny/main/installer-alpha/current/images/. Význam jednotlivých obrazů popisuje soubor MANIFEST.

4.2.1.1. Instalační soubory pro Alpha systémy

Pokud na Alpha stanici zvolíte zavedení systému z ARC konzoly za použití zavaděče MILO, budete si muset připravit disketu obsahující MILO a LINLOAD.EXE. Příslušné soubory jsou v adresáři MILO pod názvy milo_podarchitektura.bin. Pro více informací o Alpha firmwaru a zavaděčích se podívejte na 5.1.1 – „Firmware Alpha konzoly“.

Připravené obrazy bohužel nemohou být testovány na všech podarchitekturách. Jestliže vám nefungují, zkuste nakopírovat příslušnou binárku zavaděče MILO na disketu (ftp://ftp.debian.org/debian/dists/lenny/main/disks-alpha/current/MILO/). Poznámka: MILO nepodporuje ext2 s volbou „sparse superblocks“, takže jej nemůžete použít k zavedení jádra z nově vytvořených souborových systémů ext2. To můžete obejít tím, že uložíte jádro na oblast typu FAT (společně se zavaděčem).

Protože je binárka MILO platformově závislá, musíte si podle 2.1.2 – „Procesory, základní desky a grafické karty“ vybrat příslušný obraz MILO zavaděče.