Uwaga: Oryginał jest nowszy niż to tłumaczenie.

Debian Med

Opis projektu

Debian Med jest projektem "Debian Pure Blend" powstałym w celu opracowania systemu operacyjnego, który szczególnie dobrze spełnia wymagania dotyczące praktyki medycznej oraz badań biomedycznych. Celem Debian Med jest kompletny, wolny i otwarty system przeznaczony do wszystkich zadań dotyczących opieki medycznej oraz badań. Aby osiągnąć ten cel Debian Med integruje z OS Debian wolne i otwarte oprogramowanie przeznaczone m.in. do obrazowania medycznego, bioinformatyki, infrastruktury IT klinik oraz wiele innych.

Debian Med zawiera zestaw metapakietów, które określają zależności od innych pakietów Debiana i w ten właśnie sposób kompletny system jest przygotowany do pełnienia poszczególnych zadań. Najlepszy opis Debian Med jest podany na stronach z zadaniami.

Więcej szczegółowych dyskusji, kilka rozmów ogólnie o Debian Med oraz Debian Pure Blends jest dostępnych jako slajdy, częściowo z nagraniem wideo.

Wiadomości

Brak wydarzeń w tym roku.

Starsze wiadomości są dostępne na Stronach Widomości projektu Debian Med.

Kontakt i informacje dla deweloperów

Strona listy dyskusyjnej Debian Med jest centralnym punktem komunikacji dla projektu Debian Med. Dostarcza forum zarówno dla nowych jak i obecnych użytkowników Debiana, którzy chcą użyć swoich komputerów do zadań medycznych. Dodatkowo jest używana do koordynowania prac rozwojowych wokół różnych zagadnień medycyny. Aby zapisać się na listę, oraz się z niej wypisać, należy skorzystać ze strony listy. Na stronie tej znajduje się także archiwum listy.

Istnieją dwa ważne miejsca z informacjami dla deweloperów:

  1. Strony Wiki
  2. Strona z informacjami dla deweloperów która zawiera aktualną informację o członkach projektu, aktywności na SVN, informacje o stanie określonych pakietów Debian Med itp.

Dołączone projekty oprogramowania

System Debian Pure Blends zawiera automatycznie wygenerowany przegląd wszystkich dołączonych programów. Wystarczy spojrzeć na strony z zadaniami Debian Med aby poznać więcej informacji o dołączonym oprogramowaniu oraz projektach, które są na naszej liście do zrobienia, w celu dołączenia ich do Debiana.

Cele projektu

Projekty Alioth

Co mogę zrobić, aby pomóc?

Istnieje strona Wiki zawierająca listę rzeczy które można zrobić, aby pomóc projektowi.

Marketing & PR

Kiedy już mamy coś do pokazania w tym projekcie, nawet w etapie jego tworzenia, jesteśmy obserwowani przez cały świat. Będziemy musieli pracować z press@debian.org, aby wyjść z informacją na zewnątrz i pomóc Debianowi oraz temu projektowi dać taki rozgłos, jaki checmy. W tym celu stworzymy zestaw slajdów z wykładami na temat Debian Med.

Linki