Upozornenie! Tento preklad je zastaralý, pozrite si prosím pôvodný dokument.

Novinky

[02. aug 2021] Debian Installer Bullseye RC 3 release
[14. jún 2021] Debian Installer Bullseye RC 2 release
Staršie novinky

Inštalácia pomocou Debian-Installer

Oficiálne inštalačné médiá Debianu 11.1 a informácie o ňom nájdete na stránke o Bullseye.

Všetky obrazy, na ktoré sú odkazy nižšie obsahujú štandardnú verziu Inštalátora Debianu vyvíjanú pre ďalšie vydanie Debianu a štandardne nainštalujú Debian testing (bookworm).

Ak chcete nainštalovať Debian testing, odporúčame vám použiť každodenné zostavenia inštalátora. Pre denné zostavenia sú dostupné nasledovné obrazy:

Aktuálne denné snímky

obrazy CD netinst (zvyčajne 150-280 MB)
obrazy CD netinst (prostredníctvom jigdo)
obrazy CD multi-arch
iné obrazy (netboot, USB pamäť, diskety atď.)

Ak nejaký hardvér vo vašom systéme vyžaduje načítanie firmvéru s ovládačom zariadenia, môžete použiť jeden z tarballov bežných balíkov firmvéru. Inštrukcie o použití tarballov a všeobecné informácie o načítaní firmvéru počas inštalácie nájdete v Inštalačnej príručke (pozri Dokumentácia nižšie).

Poznámky

Potom ako použijete Debian-Installer nám prosím pošlite správu o inštalácii, aj v prípade, že nenastali žiadne problémy.

Dokumentácia

Ak ste ochotný pred inštaláciou prečítať iba jeden dokument, prečítajte si náš Návod na inštaláciu, rýchleho sprievodcu procesom inštalácie. Ďalšia užitočná dokumentácia:

Kontakt

Poštová konferencia debian-boot je hlavným fórom na diskusiu a prácu na Debian-Installer.

Tiež máme IRC kanál #debian-boot na irc.debian.org. Tento kanál sa používa najmä na vývoj, ale príležitostne aj na podporu. Ak vám nikto neodpovie, skúste radšej konferenciu.