Uwaga: Oryginał jest nowszy niż to tłumaczenie.

Debian-Accessibility

Opis projektu

Debian-Accessibility to wewnętrzny projekt rozwoju Debiana w system operacyjny, który szczególnie dobrze spełnia wymagania osób niepełnosprawnych. Celem projektu jest stworzenie w pełni dostępnego systemu, zbudowanego całkowicie na wolnym oprogramowaniu, który zaoferuje osobom niepełnosprawnym możliwie jak najwięcej niezależności.

Przewiduje się, że Debian-Accessibility będzie stanowił dopełnienie do istniejących pakietów poprzez dostarczanie łatek poprawiających specyficzne problemy dla poszczególnych grup użytkowników oraz będzie przeprowadzał testy weryfikujące dostępność i dostarczał modyfikacji opartych na wynikach tych testów.

Lista dyskusyjna

Lista dyskusyjna Debian-Accessibility jest głównym kanałem komunikacji w projekcie. Służy jako forum zarówno dla potencjalnych jak i obecnych użytkowników systemu Debian, którzy mają specjalne potrzeby. Dodatkowo jest używana do koordynowania prac rozwojowych wokół różnych spraw związanych z dostępnością. Aby zapisać się na listę, oraz się z niej wypisać, należy skorzystać ze strony listy. Na stronie tej znajduje się także archiwum listy.

Ważne oprogramowanie

Pierwsza próba podzielenia oprogramowania na kategorie może nie być najlepsza. Wszelkie sugestie dotyczące tego tematu należy przesyłać na listę dyskusyjną albo do Mario Lang.

Cele projektu

Co mogę zrobić aby pomóc?

Linki