Debian uznaje GNU FDL za warunkowo wolne

16. marca 2006r

Projekt Debian zdecydował, że dokumenty dystrybuowane pod licencją GNU Free Documentation License (FDL) są uważane za wolne zgodnie z Debian Free Software Guidelines (DFSG), jeśli nie zawierają żadnych zmodyfikowanych części.

Decyzja ta została osiągnięta przez generalną rezolucję, w której wszyscy deweloperzy Debiana mieli okazję się wypowiedzieć. 369 deweloperów Debiana wzięło udział w głosowaniu i większością głosów postanowiono, że dokumenty wypuszczone pod GNU FDL są stosowne do umieszczenia ich w głównym archiwum Debiana tak długo, jak nie zawierają żadnych modyfikacji.

Decyzja ta zwalnia poprzednią interpretację tej sytuacji, według której wszystkie dokumenty dystrybuowane pod GNU FDL musiały zostać usunięte z archiwum. Niektóre z nich mogły pozostać w archiwum

This vote has effect for the upcoming release of "etch" since this outcome results in the need for many developers to check documentation for unmodifiable parts. However, much documentation may be kept in the main Debian archive even if it is licensed under the GNU FDL.

Szczegóły

O Debian

Debian GNU/Linux jest wolnym systemem operacyjnym, współtworzonym przez ponad tysiąc wolontariuszy z całego świata, ktorzy współpracują przez Internet. Oddanie Debiana w sprawę Wolnego Oprogramowania, jego natura non-profit oraz otwarty model zarządzania czynią go unikatem wśród dystrybucji GNU/Linux.

Kluczową siłą projektu Debian jest baza wolontariuszy, oddanie do Kontraktu Socjalnego Debiana, oraz poświęcenie w celu dostarczenia najlepszego systemu operacyjnego. Debian 3.1 jest kolejnym krokiem w tym kierunku.

Informacje kontaktowe

Po więcej informacji, proszę odwiedzić strony internetowe Debiana, mieszczące się pod adresem https://www.debian.org/ lub napisać wiadomość do <press@debian.org>.